fbpx

Alcoterror w Potoku – koncert!

Gorąco zapraszamy na pierwszy, i być może nie ostatni, w tym roku Alcoterror w Potoku! Już 18 marca wystąpią dla Was: Młot Na Czarownice, Styxx, Painthing oraz Enfer Project!

Nie może Was tam zabraknąć!

Sobota,18.03.2023
Pub Potok, Potocka 14, Warszawa
Start: 18:00
Wjazd: 30zł

Czasówka:
18:00 – otwarcie bram
19:00 – 19:30 – Enfer Project
19:45 – 20:30 – Painthing
20:45 – 21:40 – Styxx
21:55 – 23:15 – MNC

Młot Na Czarownice – to mieszanka starego, dobrego heavy metalu z wpływem pięciu żywiołów jaki wnoszą muzycy. Ostre riffy i solówki z piekła rodem, przenikliwy wokal wraz z mocnym niczym uderzenia młota, zdecydowanym rytmem tworzą niepowtarzalny klimat.
W tekstach utworów, których autorem jest sam wokalista, można odnaleźć wiele porównań, które ukazują silny związek człowieka z siłami natury. Myślą przewodnią bywają często motywy mitologiczne oraz ogólnie pojęty dualizm, odwieczna walka żywiołów i wzajemne przenikanie się przeciwieństw.
Nazwa zespołu nawiązuje do XV wiecznego podręcznika łowców czarownic, autorstwa dwóch inkwizytorów Heinricha Kramera i Jacoba Sprengera – Malleus Maleficarum.
Znaczenie nazwy jest przewrotne, ma na celu ukazanie niesprawiedliwości odwiecznego piętnowania ludzi z powodu różnych odmienności, zarówno kulturowych jak i sposobu życia, myślenia czy poglądów religijnych..
Obecnie zespół występuje w składzie:
Dawid Siwecki – wokal
Dominik Niemirski – bas/chórki
Krzysztof Kuśmierz – gitara
Marce Maj – gitara
Paweł Wilcan – perkusja

Styxx – heavy metalowa grupa, której początek miał miejsce w Zagłębiu Dąbrowskim w 2013r. Na koncie dziesiątki koncertów i festiwali. Aktualnie zespół przeszedł edycje składu i jest w trakcie promocji nadchodzącego, trzeciego wydawnictwa “Virtualium”, które w całości oddaje zmiany jakie zaszły w ostatnim czasie.

Enfer Project – projekt muzyczny Enfer powstał w mojej głowie, jakoś na początku 2015 roku. Pisałem muzykę którą później przerzucałem na instrumenty, pod czas długich posiedzeń w kuchni. W pewny momencie uznałem jednak, że zaczęło mi czegoś brakować. Tak to w lutym 2017 zaprosiłem do projektu na perkusistę Mikołaja Mrowca (Mickers). Początki były ciężkie bo nigdy nie grałem na gitarze, chciałem tylko wyćwiczyć wocal a resztę nagrywać w domu. No ale jednak wyszło co wyszło i prócz tworzenia utworów, tekstów, ćwiczenia głosu zacząłem też i grać na gitarze. w takim składzie projekt funkcjonował, (a właściwie próbował, bo było więcej niestety chlania niż grania) do połowy listopada, kiedy to na bas przyszedł Piszak. Wreszcie coś ruszyło do przodu nie było już aż tyle alkoholu na próbach i można było nauczyć się nut, które wcześniej rozpisywałem. Straszna to była surowizna aż do roku 2018 kiedy to skład uzupełnili Mateusz (klawisze) i Sebastian (gitara). Niestety w maju 2020 postanowiłem zakończyć z perkusistą współpracę.
W obecnej sytuacji czekam na dobrego pałkera którego pasją jest muzyka, który słucha tego co się dzieje i potrafi dobrze osadzić rytm.
Maj 2021 nastąpiła wymiana, na miejsce Mateusza wskoczył Axe. 13.06.2021 odbyła się pierwsza próba gdzie za perkusją zasiadł Peter.
2022 finalizacja nagrania płyty pod tytułem “Kły”

Tu kupisz płytę: Enfer Project ‘KŁY’