fbpx

Alex Magiera

Wkrótce tu znajdziecie muzykę od Alex Magiery!

Spotify You Tube ItunesDeezer Tidal You TubeMusic Strona oficjalna

Alex Magiera (wł. Alexandra Elizabeth Magiera) to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka swoich utworów. 

Alex Magiera Illusions

Polka urodzona i mieszkająca przez okres dzieciństwa w Kanadzie. Kontralcistka, czyli posiadaczka żeńskiego wokalu o najniższej tessiturze. Występowała w kilku zespołach jazzowych, bluesowych oraz innych formacjach.

W swojej twórczości inspiruje się m.in. baśniami, mitami, filozofią i psychologią. 

Najnowsze osiągnięcia Alex to zaproszenie do nagrania piosenki i wydania teledysku z Wojtkiem Jabłońskim – gitarzystą znanego polskiego zespołu KULT w 2020, a także zdobycie 2 miejsca w krakowskim konkursie wokalnym o Jaszczurowy Laur w 2017 (z Andrzejem Sikorowskim na czele w jury), co umożliwiło jej wydanie własnego teledysku.

Płyta ‘Illusions’, nad którą wokalistka właśnie pracuje, nawiązuje m.in. do tematyki cienia ludzkiego, czyli „ciemnej”- najczęściej odrzuconej przez społeczność strony naszej osobowości, gdzie pojawia się dylemat, czy jest ona naszym przyjacielem czy wrogiem, i czy można się z nim zaprzyjaźnić. Inspiracją przy pisaniu albumu były m.in. archetyp cienia, filozofia dualizmu, psychologia integralna Carla Junga, a także filmy noir.

Najnowszy singiel od wtorku 21 marca dostępny zarówno na YouTube jak i na wszystkich platformach cyfrowych.

Undecided – Premiera!

Autorka chce poruszać tematy skłaniające do refleksji i łączyć je z ciekawym brzmieniem mieszanki nurtów muzycznych takich, jak: muzyka filmowa, indie, pop, jazz, tworząc pewnego rodzaju ujęcie baśniowe poruszanej tematyki.

Alex Magiera

Płyta bazuje na następującym instrumentarium: pianino, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, perkusja, dzwoneczki, wokal.

Na swoim koncie wokalistka ma między innymi takie osiągnięcia:

  • 2020 – zaproszenie od Wojtka Jabłońskiego (gitarzysty KULTu) do projektu iWojtek i nagrania singla oraz teledysku, premiera się odbyła 22.10.2020
  • 2017 – zdobycie 2 miejsca w krakowskim konkursie wokalnym o Jaszczurowy Laur (z Andrzejem Sikorowskim na czele w jury; ten sam konkurs muzyczny wygrał przed laty Marek Grechuta). Nagroda w konkursie warta kilka tysięcy złotych pozwoliła jej na zrealizowanie teledysku i produkcji muzyki do jej utworu:
  • 2016/2017 – wokalistka i frontmanka zespołu jazzowego Noot
  • 2017 – udział w spektaklu muzycznym „Amela–blues o rozwianych włosach na wietrze” w Teatrze Groteska w Krakowie
  • 2017/2018 – Liczne zaproszenia do zaśpiewania koncertu w duecie z bluesmanem Antonim Krupą (wcześniej współpracującym m.in. z Markiem Grechutą w roli gitarzysty w Grupie WIEM, Jarosławem Śmietaną, Jazz Band Ball Orchestra)
  • 19.12.2016 – Zaproszenie od Voice Studio do udziału w teledysku świątecznym jako głos altowy

Więcej informacji o wokalistce znajdziecie na oficjalnej stronie: Strona oficjalna