fbpx

Chanid

SpotifyYou Tube facebook

tu kupisz płytę Kerygma „In Hoc Signo Vinces”

Z końcem 2023 roku zespół Chanid udostępnił swoją najnowszą Ep’ zatytułowaną “Kerygma” .


Zespół Chanid powstał w 2010 roku z inicjatywy Paplakatora gitarzysty i wokalisty death metalowego Sacrofuck oraz Sentiela.  Po kilku próbach do składu dołączył Deffi i Kamil, również muzycy Sacrofuck.

W 2014 roku zespół wydał demo zatytułowane „Misterium” i zagrał promocyjny koncert u boku Deadthorn i Aragon. Chanid uczestniczyli w mini trasie koncertowej z Conviced by Hate z San Salvador.

W 2015 roku do zespołu dochodzi Necrofilip, grający w Gortal , który przejął pozycję basisty. W 2018 roku Chanid zakończył pracę nad albumem „Lucifer”, który ukazał się nakładem rosyjskiej Casus Belli Musica i liteskiej Beverina Productions.

15 sierpnia 2020 zespół wydaje EP-kę zatytułowaną „In Hoc Signo Vinces”. Zmiksowany w Sunstorm Studio przez Igora Brzeskiego. Perkusję nagrał Krzysztof Klingbein. Muzycznie i tekstowo jest to kontynuacja obranej ścieżki, oscylującej wokół lucyferianizmu, okultyzmu i filozofii.

Chanid wydał swoja Ep’ wspólnie z Black Vault Productions, a wersję na kasecie wyprodukowało Goat Room Productions.

Zespół zarejestrował materiał pod tytułem „Kerygma”, zawierający trzy nagrania oraz podpisał umowę wydawniczą z Case Studio. Sesyjnie perkusję na „Kerygma” zagrał Aggelos Samaras grający na co dzień w greckich  Dodsfers, Diablery.

Perkusja nagrana i wyprodukowana w greckim Void of Cosmos Productions przez Setesh’a, Również muzyka Dodsfers, Diablery.  Gościnny głos w utworze „Προσευχή” (Prosefchí) autorstwa Setesh’a.

Materiał z Ep’ zbędzie wydany i dystrybuowany cyfrowo przez Case Studio z premierą ustawioną na koniec 2023 na wszystkich platformach cyfrowych. 

W międzyczasie zespół koncertował u boku Besatt czy Arkona. Chanid zagrał też mini trasę z francuskim The Negation, i łotewskim Urskumug

Okres pandemii pokrzyżował wiele planów, ale zespół przetrwał i działa dalej. Muzycy skupiają się na tworzeniu materiału na pełny drugi pełny album. Na przestrzeni lat doszło do zmian w składzie, który obecnie kształtuje się następująco.:

  • Sentiel – gitara, klawisze
  • Necrofilip – bass
  • Shadar – wokal
  • Soulreaper -perkusja (muzyk koncertowy)
  • Forest – gitara (muzyk koncertowy)