fbpx

Diamond Head & Rocker (Internal Quiet) – Am I Evil? (Live ‘fan’ Video)

Film zmontowany z materiałów nakręconych przez fanów podczas koncertu ‘DIAMOND HEAD’ i ‘INTERNAL QUIET’ w poznańskim klubie “U Bazyla”, w roku 2018 podczas europejskiej trasy koncertowej.

Frontman ‘Internal Quiet’ Maciej ROCKER Wróblewski, zaśpiewał wspólnie z ‘Diamond Head’ kultowy utwór “Am I Evil?”, pochodzący z debiutanckiego albumy grupy, wydanego w roku 1980 pod tytułem “Lightning to the Nations”. Autorzy nagrania to Sean Harris oraz Brian Tatler.

To wyjątkowe nagranie zostało ponownie nagrane między innymi przez zespół ‘Metallica’ na singlu “Crepping Death” w 1984 roku oraz na drugiej stronie płyty “Garage Inc.” w roku 1998. Nie trzeba przypominać, jak znaczący był wpływ ‘Diamond Head’ miał na twórczość ‘Metalliki’ ale i ‘Internal Quiet’.

Ci ostatni mieli okazję zagrać dwa koncerty z brytyjskimi gwiazdami NWOBHM, w Warszawie (Hydrozagadka) i we wspomnianym wcześniej klubie “U Bazyla” w Poznaniu.

Podczas wywiadów muzycy ‘Internal Quiet’ wielokrotnie wspominali o muzyce tego zespołu oraz o ogromnym szczęściu jakim było zagranie wspólnie tych dwóch koncertów. Poznanie muzyków, a szczególnie Brian’a i Rasmus’a, oraz prywatne rozmowy na backstage to dodatkowy bonus który zapoczątkował znajomość utrzymywaną do tej pory. Zapraszamy do obejrzenia tego klipu który w bardzo dużym stopniu oddaje to co działo się podczas tych koncertów. Pełny klub i niesamowita energia przekazywana przez publiczność sprawiła radość wszystkim muzykom i obsłudze. To był świetny koncert!