fbpx

Internal QuietINTERNAL QUIET – Zespół założony w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy kompozytora i gitarzysty Sławomira Papisa oraz basisty Andrzeja Kostrzewy, rozpoczął swoją działalność w maju 2011, początkowo jako studyjny projekt o heavy metalowym zabarwieniu z naciskiem na oryginalność muzyczną i tworzenie tekstów o charakterze konceptualnym. Pierwszym wokalistą został Dominik Zurovac ( w zespole od 2012 do 2015), to on napisał większość tekstów na pierwszy album “When The Rain Comes Down”, wydany w 2016 roku. Zespół zagrał wiele koncertów między innymi swój debiut festiwalowy na Summer Dying Loud! ( 07.09.2012 oraz po raz drugi 13.09.2014) w Aleksandrowie Łódzkim oraz Książ Rock Zone w roku 2015. Był to zarazem ostatni koncert z Dominkiem w roli frontmana.

Internal QUiet 2013-2015

Po kilku zmianach personalnych w 2015 roku wykrystalizował się skład w obecnej formule, będącej fuzją doświadczeń i umiejętności sześciu lokalnych muzyków: Sławomira Papisa (gitary prowadzące), Mateusza Stołowskiego (gitara basowa), Dawida Roźniakowskiego (instrumenty klawiszowe), Dominika Kalisza (gitara rytmiczna), perkusisty Radosława Jarzyny oraz wokalisty i frontmana Macieja „Rockera” Wróblewskiego.

Internal QUiet vinyl
Internal QUiet vinyl

Po serii udanych klubowych i festiwalowych koncertów w Polsce (m.in. ‘Summer Dying Out Loud’, ‘Książ Rock Zone’, ‘Festiwal Pomieszajmy Języki’ oraz u boku czołowych reprezentantów polskiej sceny rock-metal z początkiem 2016 roku zespół wszedł do studia celem zarejestrowania materiału, którego końcowy efekt w postaci płyty ‘When The Rain Comes Down’ nawiązuje ściśle do złotej epoki w historii muzyki metalowej, jej klasycznych i zarazem niebagatelnych riffów gitarowych oraz nieco progresywnego charakteru całości.

Internal Quiet 2017-2020
Internal Quiet 2017-2020

INTERNAL QUIET  prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu oraz melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem. Grupa czerpie inspiracje i energię z amerykańskiej i europejskiej szkoły grania hard ‘n’ heavy, progressive i power metal spod znaku dokonań Stratovarius, Queensrÿche, Pretty Maids, Journey.

Jednak kolejna, nowa płyta to dawka dużo mocniejszej muzyki, bez instrumentów klawiszowych z aranżacjami mocno Heavy. Płyta jest w trakcie rejestracji w Case Studio.

Internal Quiet 2017-2020

Debiutancki krążek zespołu When The Rain Comes Down’ to dźwiękowy efekt kilkuletniej pracy INTERNAL QUIET. Album ukazał się oficjalnie 20 sierpnia 2016r. jako ekskluzywne wydawnictwo ‘private pressing’ w formacie slipcase, a jego premiera zbiegła się w czasie z pierwszą, obejmującą swym zasięgiem czterdzieści dat trasą koncertową po kraju w roli gościa specjalnego grupy TURBO pod szyldem ‘Back To The Past Tour’.

Rok 2017 to promocja płyty, niezliczona ilość wywiadów oraz wizyt w rozgłośniach radiowych, dzięki czemu wydawnictwo „When The Rain Comes Down” doczekało się w kilku z nich zaszczytnego miana „Płyty Tygodnia” oraz „Płyty Miesiąca”.


We wrześniu zespół opuścił Dawid Roźniakowski grający na instrumentach klawiszowych, oraz perkusista Radosław Jarzyna. Zespół zdecydował nie angażować w projekt nowego muzyka grającego na instrumentach klawiszowych, za sterami perkusji zasiadł od października 2017 Paweł Lachowicz.

Internal Quiet 2017-2020

Rok 2018 to kolejna, duża trasa koncertowa po Polsce oraz pierwszy koncert poza granicami kraju w Berlinie, bardzo dobrze przyjęty przez niemiecką publiczność.

Podczas prac nad kolejnym albumem z zespołu odchodzi Dominik Kalisz, długoletni gitarzysta zespołu.

Internal Quiet 2021
Internal Quiet 2021

INTERNAL QUIET:

Sławomir Papis – gitary
Mateusz Stołowski – gitara basowa
Paweł Lachowicz– perkusja
Maciej ‘Rocker’ Wróblewski – śpiew

Recenzje Albumu “When The Rain Comes Down”:

Głos Kultury‘ ‘Magazyn Gitarzysta‘ ‘Mały Leksykon Wielkich Zespołów‘ ‘Półka z Winylami‘ ‘Metal Side‘ ‘Death Magnetic‘ ‘Magazyn CrossFire (Niemcy)’ ‘Magazyn KVLT‘ ‘Metal Centre

Wywiady z muzykami Internal Quiet

Metal Centre‘ ‘Muzykoholicy‘ ‘Oficjalna strona INTERNAL QUIET‘ ‘Tomek Deresz LIVE! materiał Video‘ ‘Magazyn KVLT‘ ‘Kultura – Andrzej Sztyler‘ ‘Kronika Tygodnia ZAMOŚĆ’Magazyn CrossFire (Niemcy)‘ ‘Heavy Metal Pages HMP‘ ‘Metal Mundus

Time To Fight

Oficjalna strona: Strona oficjalna

Strona Label:

Facebook: facebook