fbpx

Iwona Manista-Kutryś

Tu znajdziesz muzykę:

Wideo

Iwona Manista-Kutryś
Z zawodu i pasji wokalistka, kompozytorka, aktorka i pedagog. Jest Laureatką wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych.

Iwona Manista-Kutryś


Zdobyła „Kryształowy Kamerton” nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR za swoje kompozycje.
Nagrała dwie płyty „Godzina jeszcze młoda” oraz aktualnie wydana płyta pt: „Smakuj Życie”
Płyta zawiera 11 kompozycji artystki do słów m.in. mistrza polskiej piosenki Jacka Cygana, Jonasza Kofty oraz innych wspaniałych poetów.


Została Kobietą Roku gminy Lesznowola w kategorii „Kobieta Kreatywna” nagrodzona za działalność w kulturze i edukacji.

Iwona Manista-Kutryś


Otrzymała nagrodę magazynu Law Businnes Quality za wspieranie kobiecych inicjatyw, statuetkę Wydawnictwa I.D.Media „Kobieta, która inspiruje.”

Była uczestniczką „Szansy na sukces” z zespołem „Oddział Zamknięty.”


Śpiewa jazz, piosenki autorskie, aktorskie oraz kabaretowe, gra w komedii małżeńskiej „Adamm”, tańczy w Teatrze Tańca OBF. Kocha ludzi, życie i oczywiście muzykę.

Iwona Manista-Kutryś ‘Smakuj Życie’

„Smakuj Życie” mówi o tym co w życiu ważne i cenne by było ono smakowite. Jest więc o miłości, wierze, nadziei, wolności, wdzięczności, mocy kobiet i radości.

Znajduje się na niej 11 kompozycji wokalistki do tekstów: Jacka Cygana, Jonasza Kofty, Jana Twardowskiego, Ewy Jowik, Zofii Pągowskiej oraz Kazimierza Nowackiego.

Zagrali na niej wspaniali muzycy, przez co jest bogata w brzmienie fortepianu, gitary, basu, saksofonu, wiolonczeli, perkusji, perkusjonaliów czy skrzypiec.

Melodie bardzo różnorodne od lirycznych, przez popowe do nawet tanecznych. Płyta w subtelny sposób przypomina o tym co w życiu istotne w obecnych czasach by osiągnąć radość.