fbpx

Kolejny singiel Snakedoctors!

“Bubba Does” to już trzeci singiel zapowiadający najnowszą, trzecią płytę zespołu Snakedoctors “Mellow Joy”.

Bubba Does

Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku. Od tego czasu wydali jedenaście singli i dwa albumy „Obligation” oraz „Joy Free Bowl”.

Snakedoctors


Wszystkie single znalazły się na listach Poland iTunes oraz iTunes Rock Top 100 oraz na jednej z list przebojów Indie w UK oraz na liście w Stanach. Ich piosenki grane są przez przez stacje radiowe FM i internetowe w wielu krajach świata.

Recenzje ich utworów oraz płyt ukazały się m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach, Niemczech, Holandii, Portugalii, Brazylii i wielu innych krajach. Jeden z muzyków grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w Stanach.

Poniżej recenzja z Art Mundus :“Bubba Does” to już trzeci singiel zapowiadający najnowszą, trzecią płytę zespołu “Mellow Joy”, która wyjdzie na jesień tego roku.
Oprócz rocka czy grunge członkowie zespołu wskazują na new wave jako jedno ze źródeł swojej inspiracji.

‘Bubba Does’ – to jedna z tych piosenek, opowieści o miłości. O chłopaku, który przynosi dziewczynie kwiaty, dba i troszczy się o nią. Ale nigdy nie znajdzie się w sytuacji, w której jest inny chłopak, który również do niej przychodzi. I niekoniecznie ja kocha. Utwór został zmiksowany w Abbey Road Studios a mastering wykonano w Metropolis Studios w Londynie.


O kolejnym albumie “Mellow Joy”:
Podobnie jak oba poprzednie albumy i “Mellow Joy” został zmiksowany w Abbey Road Studios w Londynie oraz The Lip Studio w Los Angeles a mastering wykonany w Metropolis Studios w Londynie.

W kilku utworach zaznaczył swoja obecność Corey Coffman (znany ze swojej pracy producenckiej oraz jako lider zespołu “Gleemer”) w swoim studiu Corey Recording w Kolorado.

Na albumie jest też w jednym z utworów duet z młodą, utalentowaną artystką ze Stanów zaśpiewany przez wokalistę zespołu.

Trzecia płyta to zwrot w kierunku bardziej prostego oraz melodyjnego rock and rolla. Oczywiście jak zawsze z dużym wpływem inspiracji płynących z new wave. Nowa płyta spodziewana jest na jesień tego roku.

Więcej o Snakedoctors tutaj: