fbpx

Kosa Śmierci „Nie Żyję” Vinyl 180 g Gatefold

Po wielu miesiącach oczekiwania pojawiła się płyta Kosa Śmierci „Nie Żyję” Vinyl 180 g Gatefold!

Kosa Śmierci to punk’owe trio z Łodzi w swym charakterze zbliżone do kapel ‘punk’ lat osiemdziesiątych.

Krzyk, prędkość, prostota i hałas to podstawowe środki wyrazu jakimi się posługują. Kosa Śmierci aktywnie działa od 2019 roku, jednak jej początki sięgają roku 2000.

Kosa Śmierci "Nie Żyję" Vinyl 180 g Gatefold
Kosa Śmierci

Po licznych zmianach w zespole, Kosa Śmierci zakotwiczyła w obecnym składzie i tak w maju 2021 roku weszli do Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim by nagrać debiutancką płytę.

Płyta ‘Nie Żyję’ to czysty punk rock wyjęty z lat osiemdziesiątych. Kompozycje są krótkie ale w swym wyrazie oddają w pełni charakter subkultury punk, która obserwując otoczenie, dostrzega wokół wiele mankamentów życia codziennego i obnaża je bez skrupułów.

Nie zabrakło odniesień do obecnych czasów, problemów z pandemią i egzystencją człowieka uwikłanego w korporacyjne układy.

Ciekawostką związaną z płytą, a właściwie z jednym muzykiem, dokładniej perkusistą Tomaszem Gronem, jest to że tuż przed premierą płyty Kosy Śmierci, została wydana książka pod tytułem:

„Oi Oi Oi – To punk z miasta Łodzi” w której jedną z kluczowych postaci jest właśnie Tomek. To właściwie encyklopedia wiedzy o początkach punk rock w Polsce.

Kosa Śmierci

A wszystko zaczęło się od Łodzi…

Kosa Śmierci „Nie Żyję” Vinyl 180 g Gatefold

Facebook KOSA ŚMIERCI

Strona Oficjalna KOSA ŚMIERCI

Tu kupisz vinyl KOSA ŚMIERCI