fbpx

Krew z nowym singlem ‘Wojna’

Zespół Krew prezentuje drugi singiel z płyty “The Apocalyptic Reich”, zatytułowany ‘Wojna’

Krew

Wojna’ to drugi singiel pochodzący z debiutanckiego albumu zespołu Krew. Płyta będzie zatytułowana „The Apocalyptic Reich”.

Muzycznie zespół już od początku proponuje własne brzmienie, które można określić jako Symphonic Atmospheric Dark Metal. Płyta w warstwie lirycznej będzie odnosić się do biblijnej wizji Apokalipsy według św. Jana, a przede wszystkim Czterech Jeźdźcach Apokalipsy.

Zespół Krew powstał w Łodzi. Został założony przez muzyków, którzy już wcześniej spotykali się w różnych konfiguracjach. Pierwsze miesiące działalności to poszukiwanie właściwego kierunku artystycznego, jak również talentów na terenie nie tylko Polski (Łódź, Gdynia), ale też poza jej granicami Meksyk. W roku 2020 zakończono proces komponowania materiału na debiutancki album, a pod koniec roku zespół nawiązał współpracę z Hasselhoff Studio, gdzie pod okiem Pawła Cieślaka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów w Polsce rozpoczął nagrania do pierwszego singla “Plaga”.

Wojna, ten Jeździec jest symbolem konfliktu, obnaża instynkty zakorzenione w ludzkiej naturze. Jest emanacją ludzkich namiętności, pogoni za władzą, skłonności do tłumaczenia zła na swoją korzyść i przemocy. Zawsze znajdzie się powód do rozlewu Krwi – duma, wiara, zemsta, poczucie wyższości, chciwość.
Zwycięzca bierze wszystko bez względu na cenę, nie bacząc na ofiary. Jedynym miłosierdziem jakiego można od niego doświadczyć jest szybka śmierć, okazanie łaski pod postacią mizerykordii – Coup de grâce.

Więcej o zespole Krew tutaj: