fbpx

Mixtura

Spotify You Tube facebook


„Chcę wyrwać się” to debiutancki singiel szczecineckiej grupy „MIXTURA”. Mocno przesterowane gitary, chrapliwy wokal oraz ciekawy tekst to główne atuty tego utworu.

Charakterystyczny wciągający rytm, bez wątpienia spowoduje bezwiedne poruszanie głową przez niejednego fana cięższych brzmień.

„MIXTURA” uformowała się w październiku 2023 roku, jako efekt pasji do tworzenia muzyki z przekazem.

Nazwa zespołu nawiązuje do mieszanki, gdyż wpływ na wypracowane brzmienie mają różne style muzyczne będące inspiracją dla poszczególnych członków grupy.

Zespół tworzy czterech muzyków.

Łukasz Kalenik – wokal, gitara solowa. Zafascynowany grunge lat 90, a szczególnym sentymentem darzący Alice in Chains i Soundgarden. W zależności od nastroju lubi również posłuchać bluesa i rocka – zarówno zagranicznych jak i polskich wykonawców.

Kacper Kobyłecki – gitara prowadząca. Wyznawca metalu w prawie wszystkich jego formach, nie stroniący od hardcore i british punk.

Marek Mikietyński – gitara basowa. Wielki fan The Cure z dodatkową zajawką na System of a Down, Kreator czy Pro-pain.

Krzysztof Kalenik – perkusja. Black Sabbath, Led Zeppelin, Skidrow , Dream Theater to zespoły często powtarzające się w jego playliście, przeplatane niejednokrotnie muzyką klasyczną i jazzem. Opery raczej unika.

Obecnie grupa pracuje nad swoim pierwszym albumem, a efekty tej pracy poznamy już na początku przyszłego roku.