fbpx

Nowy singiel zespołu Eskalacja!

Prezentujemy trzeci singiel zespołu Eskalacja zatytułowany “Ziemia”, premiera na naszym kanale od 12:00!

Eskalacja to zespół stworzony przez pasjonatów muzyki, których ciągnie w stronę ciężkich brzmień. Żaden z muzyków nie kształcił się w szkole muzycznej, jednak to nie przeszkodziło im w wypracowaniu własnego stylu muzycznego, który można nazwać szeroko pojętym określeniem Heavy Metal.

Nagrali dwie płyty i zagrali dużą ilość koncertów z uznanymi zespołami tego gatunku w Polsce. Dzięki zaangażowaniu i ciągłym wyjazdom w trasy koncertowe, grając w klubach i na festiwalach, zespół wyprzedał pierwszy nakład swojego debiutanckiego albumu, oraz zdobył rzeszę fanów którzy dopytują od dłuższego czasu o kolejną porcję nowej muzyki spod szyldu Eskalacja.

Grupa powstała w 2010 roku, początkowo muzyka to była zabawa jednak po kilku latach wspólnego grania zaczęli myśleć o graniu na poważnie.

W 2013 roku zespół zarejestrował pierwsze cztery, autorskie nagrania w studio Maq Records. Kilka miesięcy później Eskalacja nagrała kolejne 8 utworów.

I tak w roku 2014 zespół Eskalacja wydaje album zatytułowany ‘Geneza’.

Rok 2022 to początek współpracy z wytwórnią Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego. Zespół zdecydował właśnie tutaj wydać swoją drugą płytę, która nosić będzie tytuł ’Eskalacja’. Jest to pełna energii i mocnych, mięsistych riffów muzyka, świetnie wyprodukowana, która opowiada o rzeczywistości w sposób bardzo bezpośredni. To zupełnie inna odsłona zespołu Eskalacja, mocniejsza w przekazie i bezkompromisowa.

Nowa płyta to materiał skomponowany przez wszystkich członków zespołu ’Eskalacja’. Teksty napisał gitarzysta, Łukasz Figiel, on przynosił również zarys utworów, które później zostały wspólnie zaaranżowane.

W obecnym składzie grają od 8 lat i cały materiał na drugi album powstał właśnie na przestrzeni tych lat.
Eskalacja zagrała również u boku takich wykonawców jak Kat i Roman Kostrzewski, Andrzej Nowak i Złe Psy, TSA, Proletaryat, Bracia Figo Fagot, The Sixpounder.

Aktualny skład grupy Eskalacja:
Łukasz”Kiler” Figiel
Łukasz „Mosin” Mosiński
Piotr „Jupiter” Kocełuch

kontakt: luka_f@o2.pl, tel. 691389944

Eskalacja w sieci:
Label: https://case-studio.pl/eskalacja/
Facebook: https://www.facebook.com/eskalacjaczestochowa
You Tube Music: https://music.youtube.com/channel/UCWJjd8fg7rH8L749chuAhGA
Amazon Music: https://music.amazon.com/artists/B01ALVIK54/eskalacja
Spotify: https://open.spotify.com/artist/72N49QdlHbOKHKz8cblHbH?si=KrjN0b_KTDudW05qWJ0O8w&nd=1