fbpx

Pierwszy singiel zapowiadający czwartą płytę Snakedoctors!

“Crime Story” to pierwszy singiel zapowiadający najnowsza płytę zespołu Snakedoctors „Four”, która ukaże się późną wiosną tego roku.

Od dawna zespół używa brzmień elektronicznych co słychać również w tym singlu. Słychać na nim wpływ wczesnego new wave, a sama piosenka to opowieść o rozterkach życia.

Czwarta płyta zespołu będzie bardziej zróżnicowana – od piosenek jak „Crime Story”, dark wave po shoegaze i grunge.

Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku. Od tego czasu wydali szesnaście singli oraz trzy albumy: „Obligation”, „Joy Free Bowl” i „Mellow Joy”.

Wszystkie single znalazły się na listach iTunes Rock Top 100 (w tym wiele na pierwszym miejscu) oraz na jednej z list radiowych przebojów indie w UK (w tym dwa – „A Song” i „Tinder Girl” na miejscu pierwszym) oraz na radiowych listach przebojów w Stanach, Kolumbii, Ekwadorze i Peru.

Ich największy przebój „Close That Door” od ponad 20 tygodni jest na pierwszym miejscu listy przebojów Raga Top Radia Olsztyn, a „Got Him Another Girl” znalazł się na szczycie listy przebojów air play w krajach Ameryki Centralnej. Ich piosenki grane są przez stacje radiowe w Polsce i kilkudziesięciu krajach świata – na czterech kontynentach (w tym w Stanach, UK, Australii).

Kilkukrotnie osiągnęli status płyty tygodnia w Polsce oraz zespołu i singli tygodnia w UK. Recenzje ich płyt i utworów oraz płyt ukazały się m.in. w Teraz Rock, ArtMundus, Muzykoholicy i Heavy Metal Pages, oraz w Wielkiej Brytanii, Stanach, Niemczech, Holandii, Portugalii, Brazylii, Francji, Kanadzie, Serbii, Egipcie i wielu innych krajach.

Ich kolejna, czwarta już płyta ukaże się późną wiosną. Znajdą się na niej utwory o szerokim spektrum gatunków.

Zespołowi udało się – jak poprzednio – namówić do współpracy liczne grono znanych producentów.

Jeden z muzyków Snakedoctors grał w czasach studenckich w kilku zespołach w Stanach Zjednoczonych.

Jak sami mówią – grają, ponieważ sprawia im to przyjemność.

Więcej o zespole Snakedoctors