fbpx

Po Prostu Muzyka odc. 24 ‘The Mind Parasites’

Piotr ‘Szogi’ Depta – założyciel oraz lider zespołu The Mind Parasites. Na jego barkach spoczywa również komponowanie muzyki i aranżacja nagrań.

30 czerwca 2021 roku, ukazał się singiel zespołu The Mind Parasites „UNDER THE SURFACE”. Nagranie zaistniało na wszystkich platformach streamingowych na całym świecie.

Prezentujemy krótki wywiad z Piotrem w którym zdradzi kilka szczegółów dotyczących wydania płyty oraz samych singli promujących album.

10 sierpnia to premiera kolejnego singla “It Will End”, zapowiadającego album “Gallery Of The Nightmares” Zespół zapowiada wydanie płyty długogrającej jeszcze w tym roku.

Początki zespołu T.M.P. sięgają lat 90-tych, kiedy to muzyka z szyldem Heavy Metal święciła triumfy na całym świecie, także w Polsce. Jednak po paru latach wspólnego grania muzycy ciągle nie mieli dalekosiężnych planów na przyszłość, kogoś kto mógłby ich pokierować. Postanowili że każdy pójdzie w swoją stronę. Działalność zespołu została zawieszona na długie lata.

Pewnego dnia lider zespołu Piotr ‘Szogi’ Depta postanowił wraz z córką Sabiną ożywić ten projekt i w końcu zarejestrować nagrania które zespół miał w swoim repertuarze. Lata 2016 – 2018 to intensywne granie koncertów w całym kraju oraz debiut zespołu za granicą, w berlińskim klubie polonijnym wspólnie z Internal Quiet. Tuż po zakończeniu trasy koncertowej zespół umówił termin w studio podczas którego zarejestrował materiał na swój pełny album.

Nagrań dokonano w Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim. Na albumie znajdzie się 11 autorskich kompozycji. Wydanie płyty zostanie poprzedzone kilkoma singlami promującymi to wydawnictwo.

Grupa porusza się w szeroko pojętym metalu, a dokładniej heavy/classic thrash metal. Jak mówią członkowie grupy: „Tematyka utworów jest zróżnicowana, oddajemy hołd m.in. takim klasykom filmowym jak Koszmar z Ulicy Wiązów albo Wojna Światów”. Utwory są zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Aktualny skład zespołu:

  • Piotr Depta (Szogi) – gitara prowadząca
  • Bartosz Zieliński (Rankor) – gitara rytmiczna
  • Jacek Zieliński (Vekten) – gitara basowa
  • Piotr Karpisz – perkusja
  • Sabina Depta (Alison Hell) – wokal
  • Wioletta Koślicka-Depta – menadżer

Kontakt z zespołem: tel. 600790383 e-mail: themindparasitesmetal@gmail.com

Płyta długogrająca ukaże się dzięki wytwórni Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim, jeszcze w roku 2021.

The Mind Parasites – tu znajdziecie linki do muzyki zespołu:

Polecamy