fbpx

Siskin

Spotify You Tube facebook

tu kupisz płytę


Do You Speak Love?” to debiutancki album trójmiejskiego duetu SISKIN, składającego się z Anny Czyżewskiej (AnColectiv, Czyżby?) i Krzysztofa Sado Sadowskiego (Vulgar, Dance Like Dynamite). Oboje muzycy, pochodzący z różnych środowisk artystycznych, charakteryzują swoją muzykę jako new romantic punk.

Ta mieszanka stylów i inspiracji tworzy unikalne brzmienie, które przyciąga uwagę słuchaczy z różnych grup wiekowych i muzycznych upodobań. Album “Do You Speak Love?” jest wyrazem ich pasji do eksperymentowania z dźwiękiem i tworzenia świeżych, oryginalnych kompozycji.

W muzyce duetu SISKIN można usłyszeć połączenie energetycznego punk rocka z romantycznymi, melodyjnymi elementami, tworząc unikalną atmosferę, która porusza emocje i zachęca do refleksji.

Teksty piosenek często poruszają ważne tematy społeczne i osobiste, dodając głębi i znaczenia ich utworom. Dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności, SISKIN zdobywa uznanie wśród fanów muzyki niezależnej i otwiera nowe możliwości dla polskiej sceny muzycznej. Ich debiutancki album “Do You Speak Love?” to zaproszenie do świata nowatorskich brzmień i artystycznego wyrazu, które z pewnością warto poznać i docenić.

Płyta Siskin “Do You Speak Love?nagrywana była od lipca 2022 do stycznia 2023 r.

“Zdecydowaliśmy się na współpracę na początku lipca po przypadkowym spotkaniu. Pomimo tego, że pochodzimy z różnych światów muzycznych, okazało się, że w tych kompozycjach chodzi nam o to samo. Pisałam piosenki w domu, nagrywałam je i wstępnie aranżowałam. Przesyłałam je Krzyśkowi, a on wkładał w nie swoją duszę muzyczną i tak powstała muzyka, z której oboje jesteśmy bardzo dumni. Dwie kompozycje berlińskie są Krzyśka; przesłał mi je któregoś dnia i stwierdziliśmy, że idealnie pasują do całości”. 

Czego słuchają muzycy Siskin na co dzień?

Krzysiek: Ramones, Motorhead, Rolling Stones, The Young Gods, Duran Duran, Ultravox, Tangerine Dream, Slayer, Einstürzende Neubauten, Social Distortion to oczywiście tylko wybrane, nie sposób wymienić wszystkich.

Ania: Tori Amos, Steven Wilson, Kate Bush, PJ Harvey, Fiona Apple, Nick Cave, The Cure, Cocteau Twins, Peter Gabriel, Fink, Porcupine Tree oraz setki innych.


Aktualnie Zespół Siskin tworzy dwoje muzyków:

  • Anna Czyżewska – wokal, muzyka, teksty
  • Krzysztof “Sado” Sadowski – muzyka, aranżacja, produkcja

Kanał oficjalny na Spotify pojawi się tuż po premierze pierwszego singla.