fbpx

Snakedoctors ‘Crime Story’ [official lyrics video]

‘Crime Story’ – Pierwszy singiel zapowiadający czwartą płytę Snakedoctors jest już dostępny na platformach cyfrowych. Mogliście już wcześniej zapoznać się z utworem ‘Crime Story’ gdyż znalazł się w radarze premier tuż przed oficjalną prezentacją.

“Crime Story” to pierwszy singiel zapowiadający najnowsza płytę zespołu Snakedoctors „Four”, która ukaże się późną wiosną tego roku.

Od dawna zespół używa brzmień elektronicznych co słychać również w tym singlu. Słychać na nim wpływ wczesnego new wave, a sama piosenka to opowieść o rozterkach życia.

Czwarta płyta zespołu będzie bardziej zróżnicowana – od piosenek jak „Crime Story”, dark wave po shoegaze i grunge. Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku.

Od tego czasu wydali szesnaście singli oraz trzy albumy: „Obligation”, „Joy Free Bowl” i „Mellow Joy”. Wszystkie single znalazły się na listach iTunes Rock Top 100 (w tym wiele na pierwszym miejscu) oraz na jednej z list radiowych przebojów indie w UK (w tym dwa – „A Song” i „Tinder Girl” na miejscu pierwszym) oraz na radiowych listach przebojów w Stanach, Kolumbii, Ekwadorze i Peru.

Four

Ich największy przebój „Close That Door” od prawie 30 tygodni jest na pierwszym miejscu listy przebojów Raga Top Radia Olsztyn, a „Got Him Another Girl” znalazł się na szczycie listy przebojów air play w krajach Ameryki Centralnej. Piosenki Snakedoctors grane są przez stacje radiowe w Polsce i kilkudziesięciu krajach świata – na czterech kontynentach (w tym w Stanach, UK, Australii).

Kilkukrotnie ze statusem płyty tygodnia w Polsce oraz zespołu i singli tygodnia w UK. Recenzje ich płyt i utworów oraz płyt ukazały się m.in. w Polsce (m.in. Teraz Rock, ArtMundus, Muzykoholicy i Heavy Metal Pages) oraz w Wielkiej Brytanii, Stanach, Niemczech, Holandii, Portugalii, Brazylii, Francji, Kanadzie, Serbii, Egipcie i wielu innych krajach.

Ich kolejna, czwarta już płyta ukaże się późną wiosną. Znajdą się na niej utwory o szerokim spektrum gatunków.

Zespołowi udało się – jak poprzednio – namówić do współpracy liczne grono znanych producentów. Jeden z muzyków grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w Stanach. Jak sami mówią – grają, ponieważ sprawia im to przyjemność.

Snakedoctors w sieci:

Officjalna strona – http://snakedoctors.com/

Sklep : ‘Obligation’ https://case-studio.pl/product/snaked…

‘Joy Free Bowl’ https://case-studio.pl/product/snaked…

‘Mellow Joy’ https://case-studio.pl/product/snaked… Label: https://case-studio.pl/snakedoctors-o…

Instagram – https://www.instagram.com/snakedoctor

You Tube: @Snakedoctors

Kontakt z zespołem: Wojciech Wypych tel. 501 960 730 e-mail: wojtek-net@wp.pl