fbpx

Snakedoctors – nowy singiel !

“Close That Door” to drugi singiel po “Tinder Girl” promujący trzecią płytę zespołu “Mellow Joy”, która wyjdzie na jesień tego roku. Premiera 31.07.2021.

Utwór ‘Close That Door’ będzie miał premierę również na żywo, podczas koncertu zespołu Snakedoctors w sobotę 31.07.2021.

Zapraszamy na godzinę 17:00 – Hala Gdańsk Osowa ul. Oriona 56.

Oprócz rocka czy grunge członkowie zespołu wskazują na new wave jako jedno ze źródeł swojej inspiracji. Słychać to w wielu ich piosenkach. W tej piosence chcieliby złożyć swoisty hołd stylowi, który tak wpłynął na ich twórczość. Singlowi towarzyszyć będzie kolejny teledysk nakręcony przez zespół – tym razem w otoczeniu zabytkowego cmentarza i industrialnego magazynu.
To jeden z ulubionych utworów członków zespołu – po „Jeff Johnson Spoke” i „A Song”.
Utwór został zmiksowany w Abbey Road Studios a mastering wykonano w Metropolis Studios w Londynie.

O kolejnym albumie “Mellow Joy”:
Podobnie jak oba poprzednie albumy i “Mellow Joy” został zmiksowany w Abbey Road Studios w Londynie oraz The Lip Studio w Los Angeles a mastering wykonany w Metropolis Studios w Londynie. W kilku utworach zaznaczył swoja obecność Corey Coffman (znany ze swojej pracy producenckiej oraz jako lider zespołu “Gleemer”) w swoim studiu Corey Recording w Kolorado. Na albumie jest też w jednym z utworów duet z młodą, utalentowaną artystką ze Stanów zaśpiewany przez wokalistę zespołu. Trzecia płyta to zwrot w kierunku bardziej prostego oraz melodyjnego rock and rolla. Oczywiście jak zawsze z dużym wpływem inspiracji płynących z new wave.
Nowa płyta spodziewana jest na jesień tego roku.

Premiera wideo ‘Closa That Door’ 31 lipca 2021

Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku. Od tego czasu wydali dziesięć singli i dwa albumy „Obligation” i „Joy Free Bowl”. Wszystkie single znalazły się na listach Poland iTunes oraz iTunes Rock Top 100 oraz na jednej z list przebojów Indie w UK oraz na liście w Stanach. Ich piosenki grane są przez przez stacje radiowe FM i internetowe w wielu krajach świata. Recenzje ich utworów oraz płyt ukazały się m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach, Niemczech, Holandii, Portugalii, Brazylii i wielu innych krajach. Jeden z muzyków grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w Stanach.

Tu znajdziecie linki do muzyki zespołu Snakedoctors

Zapraszamy