fbpx

Szwalnia

Formacja z centralnej Polski silnie zakorzeniona w specyficznym, industrialnym łódzkim klimacie, która gra bardzo mocny i dynamiczny heavy rock. ‘Szwalnia’ narodziła się w dusznej, przytłaczającej, postprzemysłowej atmosferze miasta kominów i włókiennictwa, reprezentując elektryzujące połączenie ciężkiego, metalowego brzmienia z powiewem dynamicznej inspiracji z pogranicza groove, thrash i nu. 

Tu znajdziesz muzykę zespołu ‘Szwalnia’
Szwalnia

Członkowie zespołu ‘Szwalnia’ mówią o sobie:

„ ‘Szwalnia’ jest jak shake z zardzewiałymi gwoździami, mięsistym basem, podwójną stopą, agresywnym rykiem gitar, przyprawiony solidną dawką skłonności do niespotykanych eksperymentów muzycznych

Szwalnia

To proste kompozycje z masą energii przesterowanych gitar, mocnej sekcji oraz nietuzinkowym wokalu Konrada plus niebanalne teksty, wszystko to sprawia że słucha się ich bardzo dobrze.

‘Krzywy Most’ to pierwszy singiel grupy który swą premierę ma zaplanowana na 16 dzień listopada, na wszystkich dostępnych platformach z dystrybucją cyfrową oraz You Tube.

Nagrania zrealizowano w Case Studio w Aleksandrowie Łódzkim (m.inn. Fatum, Internal Quiet, Snakedoctors, Fire Flower, The Mind Parasites), a to oznacza że brzmienie zespołu nie zostało ‘spreparowane’ żadnymi polepszaczami lub symulatorami typu ‘Kemper’czy ‘Fractal’. 

Studio stawia na naturalność brzmienia, realizacja w stylu ‘staro/rockowym’, czyli: człowiek, gitara, wzmacniacz, kolumna, mikrofony.’Szwalnia’ to kolejny udany projekt który brzmi bardzo dobrze, nie ma tu żadnej syntetyki, jest groove, dynamika, styl. 
Panowie pokazują że wiedzą o co chodzi i mają pełną świadomość jak chcą brzmieć.

Szwalnia

Muzycy:

  • Wokal: Konrad Fiszer
  • Gitara: Patryk Młynarczyk
  • Gitara: Kacper Dąbek
  • Bas: Mateusz Adamus
  • Perkusja: Szymon Bujnowicz