fbpx

The Mind Parasites album oficjalnie na CD!

The Mind Parasites “Gallery of Nightmares” na CD! Premiera 15-04-2023!

THE-MIND-PARASITES
Gallery of Nightmares

Nr katalogowy: CSTMP01CD EAN 13: 5904194810634 Gatunek: (Metal, Rock) CD, Jevel Case, ilość nośników: 1 Rok nagrania 2019, mastering 2023

Początki zespołu The Mind Parasites sięgają lat 90-tych, gdy grupa kumpli postanowiła założyć band.

Po paru latach wspólnego grania każdy poszedł w swoją stronę i tak działalność zespołu została zawieszona na długie lata. Pewnego dnia 21 wieku, lider zespołu Szogi postanowił wraz z córką ożywić ten projekt.

Po drodze skład zmieniał się wielokrotnie. Grupa porusza się w szeroko pojętym metalu, a dokładniej heavy/classic thrash metal.

The Mind Parasites
The Mind Parasites

Lata 2016 i 2018 to liczne koncerty po całej Polsce oraz pierwszy debiut za granicą w niemieckim klubie. Zespół został ciepło przyjęty i bardzo pozytywnie oceniony przez publiczność w Berlinie. Kolejny koncert zagrany w Sulęcinie potwierdził że The Mind Parasites to koncertowa maszyna która jest na dobrej drodze do zjednania sobie ogromnej ilości fanów, nie tylko w Polsce.

Jak mówią członkowie grupy: „Tematyka utworów jest zróżnicowana, oddajemy hołd m.in. takim klasykom filmowym jak Koszmar z Ulicy Wiązów, albo Wojna Światów. 

Lipiec i Sierpień 2019 to sesja nagraniowa w Case Studio, zespół zarejestrował całość materiału na pierwszą, pełną płytę. Również w 2019 roku została podpisana umowa wydawnicza z Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego.

The Mind Parasites
The Mind Parasites

Wydanie krążka w formie fizycznej nastąpiło w marcu roku 2023. Zarówno miks jak i mastering płyty wykonano w Case Studio 

Od 2018 roku w sieci dostępne jest kilka singli które zapowiadały album ‘Gallery of Nightmares’, jednak album został ponownie poddany masteringowy który odpowiednio uszlachetnił materiał zawarty na płycie. To bardzo dynamiczne kompozycje oparte na starej dobrej szkole komponowania i wyrażania emocji.

Aktualny skład zespołu:

  • Piotr Depta (Szogi) – gitara prowadząca
  • Bartosz Zieliński (Rankor) – gitara rytmiczna
  • Jacek Zieliński (Vekten) – gitara basowa
  • Sabina Depta (Alison Hell) – wokal

Wioletta Koślicka-Depta – menadżer

Gościnnie na płycie:

  • Maciej Wróblewski (Internal Quiet) ‘Flying Warrior’ (wokal)
  • Sławomir Papis (Internal Quiet) ‘Internal Parasites’ (solo)
  • Jarosław Wiśniewski (Cherries In Ski) ‘Internal Parasites’ (solo)

Lista utworów:

1. Under The Surface
2. Crystal Lake
3. The Day After Tomorrow
4. Flying Warrior
5. Internal Parasites
6. Freddy Coming For You
7. Purge
8. Hadley’s Hope
9. Neverending War
10. It WIll End
11. You’ll Pay For Your Sins

Tu kupisz płytę: tu kupisz płytęOficjalna strona: Strona oficjalna


Kilka zdań o płycie od producenta albumu i właściciela Case Studio:

To bardzo heavy metalowa płyta, bardzo dynamiczna ze świetnymi partiami gitar oraz liniami melodycznymi okraszonymi wspaniałymi wokalami Sabiny Depty (Alison Hell).

Płyta można śmiało powiedzieć ‘wysiedziana’, dopracowana brzmieniowo i aranżacyjnie. Bez używania sampli i nakładek midi, z zachowaniem klimatu rodem z późnych lat 90 i wczesnych 2000. Widać i czuć ducha wczesnego brzmienia Annihilator i temu podobnych zespołów. To naprawdę kawał solidnego grania które ciągle słucha się z przyjemnością.

Praca przy tej płycie była bardzo przyjemnym doświadczeniem, to świetni muzycy którzy wiedzą co chcą osiągnąć w studio, świadomi ograniczeń a mimo to efekt osiągnięty na końcu procesu nagrywania i masteringu bardzo cieszy. Gdy pojechałem do Piotra (Piotr Depta ‘Szogi’ – lider i główny kompozytor The Mind Parasites) z pierwszymi próbkami miksów a później masteringu, od razu wiedzieliśmy że będzie to dobra płyta. Gdy realizator rozumie się z Artystą co do konkretnych ram w jakich ma mieścić się muzyka, to efekt musi być dobry.

Polecam szczerze maniakom gitarowego grania i damskich wokali do wspierania The Mind Parasites, oraz do dokonania zakupu płyty, warto bo to kawał dobrej muzyki.

Sławek Papis (realizacja, miks, mastering i produkcja albumu)