fbpx

The Sixpounder

The Sixpounder to groove metalowy zespół z Wrocławia założony w 2006 roku.

Przez pierwsze dwa lata założyciele zespołu, Paweł Ostrowski oraz Filip Sałapa, komponowali materiał oraz szukali odpowiednich muzyków, z którymi mogliby grać i pracować w zespole.

Rok 2008 to pierwsze koncerty w pełnym składzie.

The Sixpounder (2022) 

Poza występami na tak dużych festiwalach takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock grupa ma na swoim koncie trasy z takimi zespołami jak: Vader i Acid Drinkers, dzielił również scenę z BehemothDecapitatedSoilwork, czy Parkway Drive oraz zagrał bezpośrednio przed Motörhead.

The Sixpounder (2022)

Dzięki udziałowi Filipa Sałapy w The Voice of Poland, UNIVERSAL Music Polska postanowili wydać Going To Hell? Permission Granted! (2011).

W 2014 roku zespół dostał się do półfinału VII edycji Must Be the Music.

5 stycznia 2018 roku do kin wchodzi film Exterminator, do którego zespół skomponował trzy utwory (“Time to kill”, “It’s Time To Kill” i “Figure It Out”), “Time to kill” to utwór przewodni całego filmu.

Listopad 2022 to podpisanie umowy wydawniczej z Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego.

3 listopada 2022 premiera płyty “Can We Fix The World?“, czwartego albumu który wyniósł The Sixpounder na zdecydowanie wyższy poziom, zarówno pod względem muzycznym jak i kompozytorskim.

The Sixpounder ‘Can We Fix The World?

Realizacyjnie album ‘Can We Fix The World?‘ to kolejny przykład sprawnego i konkretnego podejścia do tworzenia. Zarówno miks nagrań jak i mastering to kolejny powód do dumy muzyków z The Sixpounder.

Świetny klip do nagrania “Burn Like Sun”, z udziałem gości to również strzał w dziesiątkę.

Trasa koncertowa po całej Polsce zebrała na salach zarówno tych mniejszych ale i większych sporo ilość fanów którzy potwierdzili swoją obecnością że zespół skomponował znakomity album.

Płyta zawiera 10 kompozycji z których każda mogła być singlem i zostać znakomitym przebojem. To bardzo wyrównany zestaw utworów których słucha się z z przyjemnością.

Niestety, ten album kończy pewien etap w działalności zespołu The Sixpounder. Panowie postanowili zawiesić działalność. Po pięciu płytach i setkach zagranych koncertów zespół The Sixpounder w listopadzie 2022 roku, dał ostatni występ na żywo w Warszawskim klubie VooDoo przy wypełnionej po brzegi sali.

Aktualny skład zespołu:

  • Filip Sałapa (wokal)
  • Paweł Ostrowski (gitara, gitara basowa)
  • Artur Konarski (perkusja)
  • Piotr Solnica (gitara)

Dyskografia:

  • Promo EP (2010)
  • Going To Hell? Permission Granted! (2011) – Universal Music
  • The Sixpounder (2014) – BLACKENED ART / Universal Music
  • True To Yourself (2016) – BLACKENED ART / Universal Music
  • Can We Fix The World? (2022)

Strona oficjalna: The Sixpounder