fbpx

UZI

UZI to bez wątpienia jeden z najdłużej funkcjonujących zespołów województwa świętokrzyskiego.

Zespół oferujący od wczesnych lat 90-tych bezkompromisowe, ciężkie brzmienie zestawione z melodyjnymi liniami niezwykle charakterystycznego głosu wokalisty, lidera i współzałożyciela grupy – Zbyszka Bukowieckiego. Od początku istnienia UZI czerpał z najlepszych tradycji hard

rocka, co znalazło potwierdzenie w brzmieniu debiutanckiej płyty demo „Uzupełnienie Zapomnianych Idei” (1997), jak i w kolejnych nagraniach zrealizowanych m.in. w Studiu Radia Kielce (składanka „Plaga Rocka” 2001) i Studiu S1 Radia Łódź (składanka „Rock Atak” 2004).

W tym czasie zespół dał się poznać na scenach całej polski a swoją muzyczną jakość potwierdzał występując u boku takich grup jak Proletaryat, ONA, Illusion, Myslovitz, Lady Pank, Golden Life i innych.

Albumem „Tyran” (2022) zespół ponownie uzupełnia idee, tym razem w nurcie heavy metal and nu-metal, tradycyjnie okraszając je nową jakością w obszarze solidnego gitarowego riffu i tekstów, które nikogo nie pozostawią obojętnym. O bolesnych historiach wojennych, o wolności, politycznym skurwieniu, używkach, śmierci, aż po klesze gwałty na nieletnich.

Molowe tonacje singli zawartych na albumie okazjonalnie okraszone dysonansami tylko potęgują niepokój, od którego niełatwo się uwolnić. Nagrania zrealizowano jesienią 2021 r. w studio „Stara Szkoła”.

UZI – Muzycy:

  • Zbyszek Bukowiecki (wokal)
  • Janek Sałata (gitarzysta, kompozytor i aranżer)
  • Marcin Jasiński (gitara),
  • Kuba Niewęgłowski (bas)
  • Marcin Turno (perkusja).
Tyran

Lista utworów:

1. Trucizna
2. Deja Vu
3. Tyran
4. Come Hell
5. Dolina Krzyżowa
6. Czarny Mnich
7. Primum Nocere
8. Banditenstadt
9. Człowiek To Maszyna
10. Ty Czy Ja
11. Pasożyt
12. Tysiące Słońc