fbpx

When.In.Maine – album dostępny również cyfrowo.

Projekt muzyczny WHEN.in.MAINE został założony przez dwóch członków nieistniejącego już zespołu Snakedoctors z Gdańska. WHEN.in.MAINE prezentuje hard rock z subtelnością nawiązującą do nu metalu, kontynuując tym samym kierunek eksplorowany przez ostatni album Snakedoctors, zatytułowany “Waiting”, stanowiący swego rodzaju preludium dla obecnego zespołu. Uczestnicy grupy kładą nacisk na melodyjność swoich utworów, często publikując alternatywne wersje i remiksy swoich singli pod nazwą “Late Night in Maine”, nawiązujące do synthwave’u i nowej fali.

Odkąd zespół zmienił nazwę pod koniec września, wydał dwanaście singli, z których wszystkie znalazły się na listach przebojów, w tym na RagaTop Radia Olsztyn (trzykrotnie numer 1 z „Midlife Crisis” Tu zagłosujesz na ulubiony utwór Radio Olsztyn Lista Przebojów), Top 20 Playlisty Radia Ostrowiec (numer 3 z „Stole My Memories” i „Proved Me Wrong”), Top 30 #waszamuza Inne.Radio Polska Muzyka Alternatywna oraz na szczycie Daily Poland iTunes Top 200 Rock, Pop & All Genres, Weekly Poland iTunes Top 200 Rock & All Genres, a także na listach w radiach w Wielkiej Brytanii (Top 10 z „Midlife Crisis”) i Australii (numer 1 w Top 10 Daily „Midlife Crisis”, „Ditched”, „Proved Me Wrong” i „Option”). Ich utwory są grane przez stacje radiowe nie tylko w Polsce, lecz także w USA, Hiszpanii, Szwecji (Top 10 odtworzeń Weekly i Monthly), Norwegii (Top 10 odtworzeń Weekly i Monthly), Wielkiej Brytanii, Peru, Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Australii i wielu innych krajach. „Proved Me Wrong” i „Midlife Crisis” zostały wybrane piosenkami dnia w jednej ze stacji FM w Canberze w Australii.

Zespół zakończył produkcję swojego debiutanckiego albumu i obecnie pracuje nad kolejnym. Nagrania do płyty zostały zrealizowane z udziałem amerykańskiego perkusisty Darrylla Nutta, który współpracował z członkami znanych zespołów oraz uznawanymi twórcami, takimi jak AC/DC czy Goo Goo Dolls.

Podobnie jak w przypadku Snakedoctors, w nagraniach płyty wzięli udział znani goście, w tym muzycy znanych zespołów oraz producenci, którzy pracowali nad albumami dla innych renomowanych grup muzycznych. Wśród producentów bonusów dostępnych w wersji cyfrowej znaleźli się między innymi Chris Rakestraw, odpowiedzialny za ostatnie dwa albumy Megadeth, Marshall Gallagher – producent i lider zespołu Teenage Wrist oraz Dave Dominguez, który pracował nad nagraniami takich zespołów jak Papa Roach, Staind czy Guns’N’Roses. Jedną z piosenek wyprodukował przyjaciel z czasów amerykańskich Wojciecha – Ted Gainey, perkusista, wokalista i realizator nagrań, który występował między innymi z Duffem Dorroughem, R.L. Burnsidem, Blue Mountain i Kudzu Kings. Pracując w Fat Possom Records, Ted Gainey zrealizował m.in. płyty dla takich artystów jak R.L. Burnside, Charles Caldwell i Robert Balfour.

W utworze „Option” zespołu When.In.Maine gościnnie występuje utalentowana wokalistka z Filadelfii – Amélie Swann. W innym utworze „C Song”, częściowo napisanym i nagranym w języku duńskim, zespół zaprosił do współpracy Annerupa z Danii.

Album ukazał się na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku nakładem wydawnictwa Case Studio i jest dostępny w dystrybucji MyMusic.

Personel:
Wojciech Wypych – wokal, gitary, keyboard
Jarosław Jerry Szybowski – bas
Darrell Nutt – perkusja
Dawid Gorgolewski – mixing, mastering (Osso Studio, PL)


Bonusowe wersje (dostępne cyfrowo):
“Proved Me Wrong Rake Version)” – Chris Rakestraw – mixing
“Stole My Memories” – Dave Dominguez – mixing
“Ditched” – Marshall Gallagher – mixing
Sławek Papis – mastering (Case Studio, PL)
Okładka płyty – design Wojciech Wypych, zdjęcia Ada Nikelewska
Producent Wykonawczy – Wojciech Wypych
Wydawca – Case Studio, PL