fbpx

Zespół Krew prezentuje utwór ‘Plaga’

Plaga to pierwszy singiel pochodzący z debiutanckiego albumu zespołu Krew który właśnie ukazał się na wszystkich platformach z muzyką cyfrową.

Płyta będzie zatytułowana „The Apocalyptic Reich”. Muzycznie zespół już od początku proponuje własne brzmienie, które można określić jako Symphonic Atmospheric Dark Metal.

Płyta w warstwie lirycznej będzie odnosić się do biblijnej wizji Apokalipsy według św. Jana, a przede wszystkim Czterech Jeźdźcach Apokalipsy.

Plaga jest pierwszym z nich, jest jednym z obliczy śmierci. Śmierci, która jako osobny jeździec prowadzi całą resztę.

Od niej Apokalipsa się rozpoczyna. Pestis (Plaga) jest zarazą, chorobami niosącymi zgubę ludziom i zwierzętom, zanieczyszczającą ziemię, potrafiącą skazić wodę, rozprzestrzeniającą się poprzez przedmioty, jedzenie, żywe stworzenia.

Ma wiele twarzy, nie zwraca uwagi na posiadane doczesne dobra, czy status społeczny, niszczy wszystkich i wszystko. Wszyscy jesteśmy wobec niej równi. Budzi strach, podsyca niepewność, poróżnia ludzi doszukujących się Opus Dei.

Plaga jest jak zima, przychodzi i odbiera życie, ziemia staje się bezpłodna. Morowa Pani jest jak duch. Kroczy niewzruszona, nieprzekupna, wyniosła.

Z podniesioną głową manifestuje swoją potęgę. Ona nie zaprasza, a porywa do odwiecznego tańca Dance macabre, a doczesne szczątki obraca w niebyt.
Kolejni jeźdźcy podążają tuż za Plagą… Po nich nadejdzie Antychryst.

Zespół Krew powstał w Łodzi. Został założony przez muzyków, którzy już wcześniej spotykali się w różnych konfiguracjach. Pierwsze miesiące działalności to poszukiwanie właściwego kierunku artystycznego, jak również talentów na terenie nie tylko Polski (Łódź, Gdynia), ale też poza jej granicami Meksyk (Meksyk, miasto stołeczne).

Podstawowym kryterium w tym procesie była potrzeba możliwości osiągnięcia zamierzonego brzmienia bez żadnych kompromisów. W roku 2020 zakończono proces komponowania materiału na debiutancki album, a pod koniec roku zespół nawiązał współpracę z Hasselhoff Studio, gdzie pod okiem Pawła Cieślaka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych producentów w Polsce rozpoczął nagrania do pierwszego singla pt. “Plaga”.

Marzec 2022 podpisanie umowy wydawniczej z Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego.

Muzycy:

  • Plaga F – wokal, partie chóralne, teksty
  • Śmierć – gitary, kompozycje
  • Wojna – perkusja
  • Głód – gitara basowa
  • Plaga M – wokal – growl