fbpx

Wojtek Oliński ‘Taste of Yours’

Pierwszy singiel Wojtka Olińskiego z płyty ‘Am I Going The Right Way?’ Premiera na platformach cyfrowych oraz na You Tube 10.12.2021.

Debiutancki album Wojtka pokazuje że mimo młodego wieku ten młody człowiek wykazuje się ogromnymi zdolnościami aranżacyjnymi i kompozytorskimi. Ogromna dawka gitarowej energii zawarta w 8 utworach to doskonały przykład na to że Wojtek to muzyk który może stanąć oko w oko z wielkimi gwiazdami muzyki gitarowej, bez najmniejszego zażenowania i obawy.

To sprawnie zaaranżowane i perfekcyjnie zagrane kompozycje.

Oto co Wojtek pisze o sobie:

“Odkąd tylko pamiętam obserwowałem z zaciekawieniem jak mój tata grał na gitarze. W wieku 6 lat poprosiłem go żeby pokazał mi kilka pierwszych akordów.

Rodzice namawiali mnie żebym poszedł do szkoły muzycznej, lecz na początku zupełnie to lekceważyłem i twierdziłem, że nie przyda mi się to do niczego, jednak mając 8 lat odrobinę dojrzałem i posłuchałem swoich rodziców. Trafiłem na świetnego nauczyciela, który otwarty był na wszystkie style muzyczne, więc mimo tego, że graliśmy klasyczne etiudy ja opowiadałem mu o Joe Bonamasie.

Od kiedy pojawiłem się na drugim stopniu na wydziale gitary jazzowej miałem przyjemność zagrać wiele koncertów z takimi gwiazdami polskiej muzyki jak Krzysztof Cugowski czy Sebastian Riedel, Wojtek Pilichowski. Razem z Wrzesińską Orkiestrą miałem przyjemność grać z Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Andrzejem Rybińskim, Izabelą Zalewską oraz Kubą Badachem.

Miałem również przyjemność wystąpić na Gitarowym Rekordzie Guinessa za sprawą Pana Leszka Cichońskiego, który był jurorem w jednym z konkursów Guitar Day.

Ciężko jest mi powiedzieć kto najbardziej mnie inspiruje w muzyce jednak na pewno spory wpływ na to jak gram mieli tacy muzycy jak: Steve Vai, Eric Johnson, John Petrucci, John Mayer, Joe Satriani, Pat Metheny czy Plini. Jednak zarówno swój gust jak i motywację do rozwoju zawdzięczam też moim rodzicom oraz mojej dziewczynie Idze, bez których nie mógłbym tworzyć i rozwijać się.”

Niebanalny wpływ na edukację oraz sposób grania na instrumencie ma jego ojciec, świetny gitarzysta oraz kompozytor Marcin Oliński.

Płyta ‘Am I Going the Right Way?’ to miejmy nadzieję dopiero początek kariery tego młodego wirtuoza który, pod okiem swoich rodziców zaczyna od wysokiego ‘C’ i stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

Wojtek Oliński w sieci: