fbpx

When.In.Maine

Spotify Deezer You Tube facebook

Album „Waiting” zespołu Snakedoctors można uznać za zapowiedź debiutanckiego albumu WHEN.in.MAINE, zarówno ze względu na skład większości zespołu, jak i na sam charakter utworów.

Nowa płyta prezentuje się bardziej zdecydowanie niż poprzednie wydawnictwa grupy. W jej brzmieniu można dostrzec inspirację nie tylko w intensywniejszej muzyce, ale także w grunge’u, gatunku muzycznym, którym lider zespołu i główny kompozytor, Wojciech Wypych, fascynował się podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Na płycie znajduje się 12 nowych, oryginalnych utworów wyprodukowanych przez Dawida Gorgolewskiego. W wersji cyfrowej dodatkowo dostępne są trzy wersje piosenek, wyprodukowane przez renomowanych producentów: Chrisa Rakestrawa (Megadeth, Deftones, Danzig), Dave’a Domingueza (Papa Roach, Staind, Guns’N’Roses, 2Pac) oraz Marshalla Gallaghera (lidera zespołu Teenage Wrist). Mastering dodatkowych utworów wykonał przez Sławek Papis w Case Studio. Album zawiera kompozycje nawiązujące do gatunków postgrunge’u i nu metalu, takie jak „Proved Me Wrong”, „Stained” czy „Stole My Memories”, jak również utwory hardrockowe, w tym „Ditched” i „Sores”, ballady takie jak „Breadcrumbs” i tytułowy „When in Maine”, oraz melodyjne „Midlife Crisis” i „Maybe Tonight”.

Album zapowiadało jedenaście singli, zawierających nie tylko piosenki umieszczone ostatecznie na płycie, ale także remiksy kilku utworów oraz dwa zupełnie nowe utwory spoza tego albumu. Pierwszym z nich był „C Song”, wykonany częściowo w języku duńskim, w duecie z duńską wokalistką Annerup, natomiast drugim „Option”, w którym gościnnie zaśpiewała amerykańska artystka Amélie Swann, zwaną filadelfijską mroczną księżniczką popu.

Płyta jest obecnie promowana dwunastym singlem „When in Maine”, któremu towarzyszy teledysk utrzymany w mrocznych klimatach nawiązujących do Maine. Kontynuacja ta nawiązuje do wątków obecnych w wideoklipach do singli „Ditched” i „Option”, stanowiąc zarazem kulminację i wyjaśnienie wydarzeń z poprzednich produkcji. Zespół uznaje ten teledysk za swój ulubiony i najwybitniejszy spośród dotychczas zrealizowanych. Produkcją teledysku zajęła się Ada Nikelewska, która jest nie tylko utalentowaną twórczynią, reżyserką i realizatorką, ale również wybitną wokalistką i gitarzystką – będącą członkiem zespołu When.In.Maine. Można zapoznać się z jej działalnością pod adresem: https://www.instagram.com/adanikeart/.

Nagrania zostały zarejestrowane przez Wojciecha Wypycha (śpiew, gitara, keyboard), Jarosława ‘Jerrego’ Szybowskiego (gitara basowa) oraz amerykańskiego perkusistę Darrella Nutta, znanego ze współpracy z członkami zespołów ACDC i Goo Goo Dolls. Album, z dodatkowymi wersjami utworów dostępnymi w formie cyfrowej, został wyprodukowany przez Dawida Gorgolewskiego w gdańskim Osso Studio. Wydany przez Case Studio, dystrybuowany jest przez MyMusic.

“WHEN.in.MAINE” to projekt muzyczny stworzony przez dwóch członków nieistniejącego już gdańskiego zespołu Snakedoctors. Zespół WHEN.in.MAINE prezentuje muzykę z gatunku hard rocka, z subtelnym nawiązaniem do numetalu. Ta stylistyka została wyznaczona przez ostatnią płytę Snakedoctors (“Waiting”), która może być postrzegana jako prekursorska w dorobku zespołu. Członkowie grupy kładą nacisk na melodyjność swoich utworów. Regularnie wydają dodatkowe, alternatywne wersje i remiksy swoich singli pod nazwą “Late Night in Maine”, które często eksplorują synthwave i nową falę.

W składzie zespołu, z myślą o zbliżających się koncertach wiosennych, znajdują się także Ada Nikelewska i Daniel Ogi Ogorzałek (znany z zespołów Bad Taste i Engraver).

Od końca września zespół wydał dwanaście singli pod nową nazwą, wszystkie z sukcesem trafiając na listy przebojów: RagaTop Radia Olsztyn (trzykrotnie numer 1 z „Midlife Crisis”), Top 20 Playlisty Radia Ostrowiec (numer 3 z „Stole My Memories” i „Proved Me Wrong”), Top 30 #waszamuza Inne nRadio, Polska Muzyka Alternatywna oraz na czołowych miejscach list Daily Poland iTunes Top 200 Rock, Pop & All Genres, Weekly Poland iTunes Top 200 Rock & All Genres oraz list stacji radiowych w UK (Top 10 z „Midlife Crisis”) i Australii (numery 1 w Top 10 Daily „Midlife Crisis”, „Ditched”, „Proved Me Wrong” i „Option”). Ich utwory są emitowane przez stacje radiowe w Polsce, USA, Hiszpanii, Szwecji (Top 10 odtworzeń Weekly i Monthly), Norwegii (Top 10 odtworzeń Weekly i Monthly), Wielkiej Brytanii, Peru, Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Australii oraz innych krajach. Piosenki „Proved Me Wrong” i „Midlife Crisis” zostały uznane za piosenki dnia w jednej ze stacji FM w Canberrze w Australii.

Zespół zakończył prace nad swoim debiutanckim albumem i obecnie pracuje nad kolejnym. Materiał na płytę został nagrany z udziałem amerykańskiego perkusisty Darrylla Nutt’a, który współpracował z członkami znanych zespołów oraz cenionymi twórcami, takimi jak AC/DC czy Goo Goo Dolls.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Snakedoctors, także przy realizacji płyty WHEN.in.MAINE zaangażowano znanych gości, w tym muzyków znanych z innych zespołów oraz producentów nagrywających dla znanych zespołów. Wśród producentów bonusów dostępnych w wersji cyfrowej znaleźli się m.in. Chris Rakestraw, który pracował nad dwoma ostatnimi albumami Megadeth, Marshall Gallagher, producent i lider zespołu Teenage Wrist oraz Dave Dominguez, który był odpowiedzialny za nagrania takich zespołów jak Papa Roach, Staind czy Guns’N’Roses. Jedną z piosenek wyprodukował przyjaciel z czasów amerykańskich Wojciecha – Ted Gainey, perkusista, wokalista i realizator nagrań, który współpracował m.in. z Duffem Dorroughem, R.L. Burnsidem, Blue Mountain i Kudzu Kings. Pracując w wytwórni Fat Possom Records, wyprodukował m.in. płyty R.L. Burnside’a, Charlesa Caldwella i Roberta Balfoura.

W singlu WHEN.in.MAINE „Option” można usłyszeć bardzo utalentowaną wokalistkę z Filadelfii – Amélie Swann. W innym utworze „C Song”, napisanym i nagranym częściowo w języku duńskim, do współpracy zaproszono Annerup z Danii.

Album ukazał się na przełomie marca i kwietnia tego roku nakładem wydawnictwa Case Studio i jest dostępny w dystrybucji MyMusic.

Personel:

  • Wojciech Wypych – wokal, gitary, keyboard
  • Jarosław Jerry Szybowski – bas
  • Darrell Nutt – perkusja
  • Dawid Gorgolewski – miksowanie, mastering (Osso Studio, PL)

Bonusowe wersje (dostępne cyfrowo):

  • „Proved Me Wrong Rake Version)” – Chris Rakestraw – miksowanie
  • „Stole My Memories” – Dave Dominguez – miksowanie
  • „Ditched” – Marshall Gallagher – miksowanie
  • Sławek Papis – mastering (Case Studio, PL)

Okładka albumu – projekt Wojciecha Wypycha, zdjęcia Ada Nikelewska
Producent Wykonawczy – Wojciech Wypych Wydawca – Case Studio, PL”


WHEN.in.MAINE Stole My Memories” to pierwszy singiel zespołu stworzonego przez Wojciecha Wypycha gitarzystę i wokalistę Snakedoctors oraz Jarosława Szybowskiego basistę tego zespołu.

To utwór o tym jak przez zaprzeczenia i kłamstwa można utracić to nie tylko wspomnienia ale i zaufanie. Miksem i masteringiem zajął się Dawid Gorgolewski z gdańskiego studia Osso.
Na pierwszej płycie zespołu, która ma się ukazać w ciągu kilku miesięcy znajdzie się również wersja zrealizowana przez Dave’a Domingueza, który pracował wcześniej m.in. z Papa Roach, Staind, Weezer’em i Guns N Roses. Powstały również wersje elektroniczne tego utworu.

WHEN.in.MAINE – Stole My Memories – Case-Studio

Od 27 października zapraszamy do odsłuchania najnowszego singla zespołu WHEN.in.MAINE zatytułowanego „Stained”.

WHEN.in.MAINE prezentuje singiel „Stained” – Case-Studio

„Stained” to już drugi singiel zespołu WHEN.in.MAINE stworzonego przez dwóch dawnych członków zespołu Snakedoctors.

To utwór o związku, w którym jedna strona jest nie tylko źle traktowana przez drugą ale do tego nie ma szans na ucieczkę z tej toksycznej sytuacji.
Miksem i masteringiem podobnie jak poprzednio zajął się Dawid Gorgolewski z gdańskiego studia Osso.

C Song (Late Night in Maine)” różni się od reszty muzyki zespołu. To utwór z obszarów new wave, coldwave i synthwave, jednak wciąż utrzymany jest w klimacie rocka. Tym razem wroli wokalistów
Wojciech oraz gościnnie Annerup w języku duńskim.
To również pierwszy utwór z udziałem gitarzysty SławkaPapisa, który zajął się też miksem i masteringiem.
W teledysku do singla gościnnie występuje Kiki ze Szwecji, a materiały filmowe nakręcone zostały w Danii, Szwecji i w Polsce.

Nowy singiel When.In.Maine! – Case-Studio

„Proved Me Wrong” to trzeci utwór i czwarty singiel gdańskiego zespołu WHEN.in.MAINE
(dawniej Snakedoctors). Wyprodukowany został w gdańskim studiu Osso przez Dawida Gorgolewskiego.

WHEN.in.MAINE prezentuje “Proved Me Wrong” – Case-Studio
Powstała również alternatywna wersja tej piosenki, która znajdziesię na jednym z kolejnych singli wyprodukowanym przez Chrisa Rakestraw, który zrealizował dwa ostatnie albumy zespołu Megadeth a wcześniej pracował m.in. z Deftones i Danzig.


To utwór opowiadający o niepowodzeniach w związkach, o tym że kłamstwa i złudne nadzieje nie prowadzą donikąd. Szczególnie w sytuacji gdy jest zbyt wielu chętnych do tego samego w tym samy mczasie. To klasyczny utwór, który swoją stylistyką wpisuje się w gatunki hard rock’a, nu metalu czy postgrunge.
Od innych utworów zespołu wyróżnia go połączenie różnych stylów muzycznych – od fortepianu w intro do ciężkich brzmień gitarowych w głównej części piosenki. To kolejny utwór , który zapowiada nadchodzącą płytę zespołu

WHEN.in.MAINE to nowy projekt muzyczny stworzony przez dwóch członków gdańskiego zespołu Snakedoctors. Zespół ma już gotowy materiał na pierwszą płytę. W jej realizacji podobnie jak to zwykle bywa w przypadku Snakedoctors, wzięli udział znani goście o czym na bieżąco w miarę wydawania materiału informować będą członkowie zespołu.

Grają również postgrunde ale i hard rock’a z delikatnym ukłonem w stronę metalcore czy new metalu.
Autor materiału Wojciech stawia przede wszystkim na melodyjność utworów. Już wkrótce Wojciech i Jarosław przedstawią pozostałych członków zespołu.

Najnowszy singiel When.In.Maine ! – Case-Studio